Holdplan Vesterbro

Holdsalene på 1. og 2. sal kan benyttes til fritræning, når der ikke er holdtræning og patienthold. Se holdplan ved holdsalene eller spørg i receptionen.

Kl. 7-9Kl. 9-11Kl. 11-13Kl. 13-15Kl. 15-17Kl. 17-19Kl. 19-21
MANDAGEFFEKT
Lene
9.00-10.00

EFTERFØDSEL*
Lene
10.00-11.00
YOGA
Mona
12.00-13.00
MINDFUL YOGA
Christin
13.00-14.00

DIABETES/KOL
Lene
14.00-15.00
TRÆNING FOR GRAVIDE
Anette
16.00-17.00
STABILITET
Lene
17.00-18.00

CROSSFIT
Tim
17.00-18.00
2.sal

SPINNING
Mia
17.00-18.00

PULS & STYRKE
Julie
18.00-19.00
YOGA
Louise
19.00-20.00

STRETCH & RELAX
20.00-21.00 Mikela
TIRSDAGEFFEKT*
Camilla
9.00-10.00

VINYASA-DYNAMISK YOGA
Mette
10.00-11.00
SENIOR SPINNING
Merete
11.00-11.30

SENIOR-HOLD
Merete
12.00-13.00
GLA:D-ØVET
14.00-15.00
FYSIOPILATES
Thea
15.00-16.00
BØRNE & JUNIOR CROSSFIT
17.00-18.00
2.sal

PULS & STYRKE
Per
17.00-18.00

SPINNING
17.00-18.00

BØRNE & JUNIOR CROSSFIT
18.00-19.00
2.sal

FITNESS BOKSNING
Per
18.00-19.00
MIX-FIT
Pernille
19.00-20.00

PILATES
Mette
20.00-21.00
ONSDAGGLA:D-ØVET
8.00-9.00
YOLATES
Keren
9.00-10.00

EFFEKT*
Camilla / Thea
10.00-11.00

EFTERFØDSEL*
Julie
10.00-11.00
SENIOR-POWER
Line
14.00-15.00
YOGA
Tina
15.00-16.00

POWER TRAINING
16.30-17.30 Line

PILATES
Corinna
17.00-18.00

SPINNING
Merete
17.00-18.00

STABILITET
18.00-19.00
LATINMIX
19.00-20.00 Daria
TORSDAGFLOW YOGA
Trine
7.00-8.00
EFTERFØDSEL*
Thea
9.30-10.30

STYRKE & ENERGI
9.00-10.00 Pernille

DYNAMISK YOGA
Tina
10.00-11.00
CIRKEL-TRÆNING
11.00-12.00

SENIOR-HOLD
Merete
12.00-13.00
DIABETES/KOL
Lene
13.00-14.00

SENIOR-SPINNING
Merete
13.15-13.45

YOGA Mona
14.00-15.00
MINDFUL YOGA
Mona
15.00-16.00

EFFEKT
Camilla
17.00-18.00

CROSSFIT
17.00-18.00
2.sal

SPINNING
Line
17.00-18.00

BØRNE & JUNIOR CROSSFIT
2.sal Thea
18.00-19.00

FITNESS BOKSNING
Per
18.00-19.00
TRX
Tobias
19.00-20.00

SOMA Move
19.00-20.00 Line
FREDAGMINDFUL YOGA FLOW
Christin
9.00-10.00

MINDFUL MEDITATION
Christin
10.00-11.00

EFTERFØDSEL*
Anette
10.00-11.00
SENIOR SPINNING
Line
11.00-11.30

SENIOR-HOLD
Line
12.00-13.00

GLA:D-ØVET
12.30-13.30
Fra 1/12 2017
VINYASA BLID & DYNAMISK YOGA
Tina
16.00-17.00
LØRDAGSPINNING BASIS
9.00-10.00

PULS & STYRKE
10.00-11.00

SPINNING INTRO
10.00-11.00
1. lørdag/md
STRETCH & RELAX
11.00-12.00


YOGA
1. & 3. lørdag/md.

Louise
12.00-14.00
SØNDAGSTABILITET
9.00-10.00

PULS & STYRKE
10.00-11.00
PILATES
Mette
11.00-12.00

BØRNE & JUNIOR CROSSFIT
11.00-12.00
YOGA MED TERAPIBOLDE
Liselotte
12.30-13.30
HATHA YOGA
Trine
17.15-18.30

* Du kan tage din baby med på disse hold